Манасков, Стоилов и Кузмановски се ишишаа на нула поради изгубена кладба

by fokus

Дејан Манасков, Столе Стоилов и Филип Кузмановски со нов имиџ по синоќешната партија на македонските ракометари против Германија. Ќе ги продолжат натпреварите на Европското првенство со нови фризури.

Се исшишаа на нула, а причината е најверојатно изгубен облог.

„Нова фризура! Кладба си е кладба“, напиша Манасков на социјалните мрежи.

Облогот меѓу репрезентативците бил дека Македонија ќе заврши прво место во групата. Во потстрижувањето учествувале сите тројца.

Поврзани новости