Малолетници со воздушна пушка пукале во товарен воз во Скопје

by fokus 10:58
10:58

Неколку малолетници вчера пукале со воздушна пушка во товарниот воз, кој сообраќал на релација Трубарево-Јанковиќ, при што било оштетено стакло од локомотивата, а за среќа нема повредени.

Од МВР денеска соопштија дека вчера во 17 часот било пријавено дека на дел од пругата пред влезниот сигнал на Железничката станица Скопје Север, во правец кон Железничка станица Ѓорче Петров.

- Advertisements -

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Поврзани новости