Малолетници се истепале во селото Грчец

by fokus 16:28
16:28

Неколку малолетници го нарушиле јавниот ред и мир во селото Грчец со меѓусебна физичка пресметка, пренесуваат од МВР.

„На 30.09.2019 во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„20“ во с.Сарај, скопско, 16 – годишник од с.Грчец бил физички нападнат од 15 – годишен малолетник од с.Грчец и неколку други малолетници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, додаваат од Министерството за внатрешни работи.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Поврзани новости