Малолетници од Скопје се затруле со енергетски пијалок

by fokus 20:17
20:17

Тројца малолетници на возраст од 11 до 12 години, на училишниот голем одмор се затруле со енергетски пијалок.

Според соопштението на МВР, станува збор за пијалокот „Симбо“, кој го купиле во Трговскиот Комплекс „Радишани“.

- Advertisements -

 Децара биле однесени на Детската клиника при Клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје, со симптоми на срцебиење, тешко дишњење и вознемиреност.

Од клиниката велат дека по соодветната терапија нивната состојба е добра, но се задржани на понатамошно лекување.

Поврзани новости