Малолетниот син на градоначалникот Јован Пејковски, по тепачката завршил во болница

by fokus 22:38
22:38

Малолетниот син на градоначалникот на Општина Чучер Сандево Јован Пејковски вечерва со повреди на главата бил пренесен во Клинички центар по тепачка меѓу две групи младинци на автобуската станица кај Народна банка, потврдија од МВР за САКАМДАКАЖАМ.МК.

Во истата тепачка, која се случила околи 19.15 часот, покрај 16-годишниот син на градоначалникот настрадал уште еден тинејџер од Сопиште, кој, исто така, бил пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Поврзани новости