Малолетник со мопед удрил во 84-годишен скопјанец и тешко го повредил

by Fokus

МВР информира дека вчера во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул. „Благоја Паровиќ“ и ул. „Никола Милошевски“ во Скопје, мопед со скопски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Скопје, удрил во пешакот А.А.(84) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Поврзани новости