Малолетник пукал од пиштол во парк во Чаир, куршуми завршиле во стан на скопјанец

by Fokus

Синоќа бил приведен малолетник од село Патишка река, општина Сопиште, кој се сомничи дека претходно во парк на подрачје на Чаир испукал неколку проектили од пиштол, од кои два завршиле во станот на С.Е. од Скопје.

Пиштолот бил пронајден и одземен, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот, ппротив него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости