Малолетник прегазил пешак во Скопје и со БМВ-то избегал

by fokus 14:05
14:05

Седумнаесет годишно момче од Скопје, без возачка дозвола, удрил пешак и избегал од местото на несреќата.

Малолетникот со автомобил БМВ удрил во 67-годишен човек на булеварот АСНОМ во Ново Лисиче, а наместо да му помогне тој избегал од местото на несреќата.

Со тешки телесни повреди лицето е пренесено во болница, а против 17-годишникот ќе следува соодветна пријава.

Поврзани новости