Малолетничка силувана од свој роднина во Битола

by Fokus 21:44
21:44

Доцна синоќа, малолетник бил уапсен затоа што бил осомничен дека силувал малолетничка која била негова роднина, велат од МВР.

„На 30.06.2022 околу 02:00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода малолетник од Битола, поради сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка од Битола – негова роднина.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од МВР.

Поврзани новости