Mалолетничка се повредила обидувајќи се да избега од психијатриска болница

by Фокус 13:52
13:52

Малолетничка од Скопје се обидела да избега од Психијатриската болница при Комплекс клиники.

Притоа, таа паднала од височина и се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар.

Од МВР за МИА појаснуваат дека за овој случај денеска во 10.22 часот е пријавено во СВР Скопје.

Поврзани новости