Малолетна ученичка пријавила дека чуварот на училиштето ја допирал

by fokus

Малолетна девојка од Велес вчеравечер  околу 20:40 часот во СВР Велес пријавила дека била допирано по телото од чувар во училиште во Велес.

Како што информираат од СВР Велес,  61-годишниот чувар В.Т. е приведен во полиција.

Поврзани новости