Шеснаесетгодишна девојка од Скопје во текот на вчерашниот ден избегала од дома, а нејзината мајка пријавила во полиција, потенцирајќи дека најверојатно избегала заедно со нејзиното момче.

-На 11.10.2019 во СВР Скопје, Б.Т.(42) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерќа Т.Т.(16), која и претходно во повеќе наврати го напуштала нејзиниот дом и се сомнева дека е заедно со нејзиното момче. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.