Малолетен кумановец се скарал со девојката, па објавил нејзини експлицитни фотографии на Фејсбук

by fokus 15:39
15:39

Младо момче од Куманово доби кривична пријава поради тоа што објавувал експлицитни фотографии на својата поранешна девојка.

„СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.С.(17) од Куманово поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“. Пријавениот, по прекината љубовна врска со 15 – годишна малолетничка, креирал лажен профил на социјалната мрежа Facebook и објавувал фотографии со компромитирачка содржина од малолетничката“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости