Малиновски: Антикорупциска остана нема кон пералницата на пари „Скопје 2014“

by Фокус 19:23
19:23

На протестот пред Собранието се обрати поранешниот член на Антикорупциската комисија, Драган Малиновски, кој беше дел од тимот што ја направи ревизијата на проектот „Скопје 2014“ на барање на општина Центар.

-Антикорупциската комисија остана нема на сите злодела и корупциски скандали кои се случија. Остана нема на пералницата на пари „Скопје 2014“, во чии рамки се одлеаја милиони евра во странски леарници, рече Малиновски.

Пред Собранието беше поставена и „пералница на пари“, а балони во различни бои беа пуштени во воздухот.

 

Поврзани новости