Малчески: Исклучените сопартијци сакале насилно да го преземат ВМРО-ДПМНЕ

by fokus

Самоил Малчески во вечерашното гостување на Топ тема на телевизија Телма рече дека добил информации од членови на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ дека исклучените Митко Јанчев, Сашо Мијалков, Никола Тодоров и останатите сакале да направат пуч во партијата.

Според Малчески и неговите информации, исклучените сопартијци сакале насилно да ја преземат партијата, но актуелното раководство ги пресретнало нивните обиди и тоа го спречило.

Поврзани новости