Македонските ракометари продолжуваат со победи, падна и Црна Гора

by fokus

Македонската ракометна репрезентација продолжува да победува на Европското првенство во Хрвастка. Вечерва извојува победа над репрезентацијата на Црна Гора со резултат 29-28.

Во уште еден неизвесен натпревар македонските ракометари изиграа трпеливо до крај и славеа освојување на нови два бода.

По првата победа над Словенија, со вкупно четири бода македонската репрезенатција е прва во групата пред Германија.

Поврзани новости