Македонија утрово ја отвори границата, се пропуштаат бегалци

by Фокус 10:52
10:52

Македонските власти од утрово почнаа да пропуштаат по ограничен број бегалци. Според она што може да го регистрира екипата на НОВА се пропуштаат по десетина луѓе.

Како што изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, македонските власти ќе продолжат со пропуштање на бегалците се додека имаат гаранции од ЕУ дека границите ќе бидат отворени за нивниот пат кон европските земји.

Поврзани новости