Македонија се гуши, најзагадено во Тетово

by fokus 11:05
11:05

Воздухот и денеска е загаден во Македонија, а „рекордер” од градовите е Тетово.

Делови од Скопје и Куманово се средно загадени.

- Advertising -

Инаку, наair visual утрово Скопје е 25-от најзагаден град во светот, а вчера беше на 11-то место.

Завчера пак најзагадени беа Ново Лисиче од скопските населби, потоа Струмица и Тетово.

Поврзани новости