Македонија поразена од Италија

by fokus 23:01
23:01

Фудбалска репрезентација на Македонија вечерва изгуби со 2:3 од Италија на арената „Филип Втори“ во Скопје.

Имавме водство од 2:1 и реми до судиското продолжение, но загубивме во 92-та минута со 3:2.
Головите за Македонија ги дадоа Илија Несторовски во 57-та минута и Ферхан Хасани, кој вториот го го даде две минути подоцна.

- Advertisements -

Инаку, македонската фудбалска репрезентација одигра одличен натпревар против фаворизираната Италија, но остана со празни раце во дуелот од квалификациите за СП во Русија.

ФОТО: Дерби

 

Поврзани новости