Македонија победи во Израел, Горан Пандев го даде победничкиот гол

by Fokus 23:30
23:30

Македонија го победи Израел со 1-0 на негов терен и конечно слави триумф против подобро рангирана селекција од нас.

Горан Пандев постигна гол на квалификациски натпревар по девет години и ѝ донесе победа од 1:0 на македонската фудбалска репрезентација на гостувањето против Израел.

- Advertising -

Поврзани новости