Македонија останува со играч помалку на натпреварот со Бугарија

by fokus

Лош почеток на фудбалската репрезентација на Македонија на вечерашниот меч со Бугарија.

Уште во 15-тата минута македонскиот одбранбен фудбалер Тодор Тодороски направи опасен старт по што доби директен црвен картон.

Тодороски тргна во високо крената копачка кон коленото на противничкиот играч, по што имаше и контакт. Судијата без многу размислување му го покажа патот кон соблекувалната.

ФОТО: ФФМ

Поврзани новости