Мајка пријавила дека и исчезнале двете малолетни ќерки

by Fokus

Триесет и четиригодишна мајка пријавила дека и исчезнале двете ќерки, информираа од МВР.

Според полицијата, сабајле во 04,30 часот М.А.(34) пријавила дека на 29.03.2018 година околу 07,00 часот од домот во непознат правец се оддалечиле нејзините две малолетни ќерки на возраст од 13 и 14 години.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Поврзани новости