Мајка ја бара исчезнатата 13-годишна ќерка

by Fokus 12:01
12:01

Синоќа после полноќ, мајка пријавила дека исчезнала нејзината 13-годишна ќерка, информираа од МВР.

Според полицијата, синоќа во 01,30 часот во СВР Штип Х.А.(28) од Штип пријавила дека истата вечер околу 23,00 часот од нивниот дом во непознат правец се оддалечила нејзината 13 годишна ќерка. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

- Advertisements -

Поврзани новости