Мафијашки „бос“ платил за главата на Ранко „Ескобар“

by Фокус

Во Бјелина е уапсен Марко Пјановиќ од Брчко, кој е поврзан со убиството на Ранко Радошевиќ со прекар „Ескобар“ во Белград.

Зад смртта на Радошевиќ стои криминалната група „Врачарци“, пишува „Новости“.

Пјановиќ неколкупати се сретнал со „Ескобар“, наводно за да договори набавка на блиндиран автомобил за пријател.

Како што пренесува „Новости“, целата екипа која била уапсена била ангажирана од извесен Л.П. кој е во бегство.

ЛП се сомнева дека налогот го добил од Никола Вушовиќ Џони, по кого исто така е распишана и потерница.

Според оперативните информации, во финансирањето на криминалот учествувал и Радоје Звицер.

Пјановиќ со друг автомобил се упатил кон Лозница, па најверојатно со чамец ја поминал Дрина.

Поврзани новости