Маџир Маало денеска без вода

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекинато водоснабдување.

„Ве известуваме дека на ден 19.07.2018 г, поради уличен дефект ф-200мм на ул. Ѓуро Ѓоновиќ раскрсница со ул. Маџар Маало, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Маџар Маало од 10:00ч до завршување“, соопштија од таму.

Поврзани новости