Љупчо Палевски пристигнува во Македонија!

by Фокус

Првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски, Љупчо Палевски-Палчо пристигнува во Македонија, објави 24 Инфо.

Како што објавија дел од медиумите, Палевски вечерва ќе биде екстрадиран со редовен лет на скопскиот аеродром во 19:30 часот.

Тој директно ќе биде спроведен во Истражниот затвор Скопје.

Поврзани новости