Лукаревска: Разговараме со сите во парламентот, прогресивните сили мора да победат

by Фокус

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукревска, во емисијата „Трилинг” порача дека прогресивните сили во Собранието мора да победат, за, како што рече, да продолжи европскиот пат на земјата.

-Разговараме со сите политички чинители во рамки на Парламентот со цел да се поддржат уставните измени и да продолжи европскиот пат на земјата. Прогресивните сили мора да победат – рече Лукаревска, додавајќи дека СДСМ е политичка партија која во најтешки времиња носи важни, државнички одлуки.

Во 2024 година ќе има редовни парламентарни избори, потенцираше Лукаревска и посочи дека СДСМ е секојдневно на терен со граѓаните.

-Постојано сме меѓу граѓаните а не одиме само пред избори. Јас и кога одам на терен, рамо до рамо со граѓаните, го кажувам истото, дојдовме тука со крената глава за да ви кажеме што направивме, но и вие да не корегирате, што треба да менуваме, да одговориме на прашањата – порача Лукаревска.

Поврзани новости