Лукаревска: Комуницирам со Заев и Шекеринска

by Fokus 22:40
22:40

Заменик претседателот на СДСМ и директорка на УЈП, Сања Лукаревска вечерва во гостувањето во ТВ 21 говореше за состојбите во СДСМ, категорично отфрлајќи дека во партијата постојат различни струи.

-Одговорно кажувам дека не постојат струи. Имам комуникација со Заев, а исто така имам комуникација со Шекеринска. Секој пат сакам да се слушнам и консултирам. Има разлика на младост и искуство, рече Лукаревска.

Поврзани новости