Љубојна со прв акустичен концерт во НОБ

by fokus 08:59
08:59

Музичкиот состав Љубојна ќе го одржи својот прв акустичен концерт. Настанот ќе се случува на 22-ри декември во Национална Опера и Балет, со почеток од 19.30 часот.

Од составот порачуваат дека ќе и приредат незаборавно музичко доживување на публиката со големите хитoви кои ги снимија во текот на изминатите години.

– Затоа што кога срцето ти пее и здивот е музика – велат од Љубојна.

- Advertising -

Периодов тие се актуелни со спотот за синглот ,,Севдо ле’.

Влезниците ќе можат да се купат преку продажната мрежа на Купи карти за се.

Вики Клинчарова

Поврзани новости