Љубе Бошковски пречекан со овации на првото Централно собрание

by fokus 13:07
13:07

Партијата Обединети за Македонија го одржува првото Централно собрание, по излегувањето на лидерот Љубе Бошковски од затвор.

Во салата се присутни претставнци од 60 општински организации кои со овации го пречекаа Бошкоски во влегувањето во салата.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Генералниот секретар на партијата, Раде Милососки порача дека партијата и покрај сите притисоци ги зачувала сите општински организации и најави дека борбата продолжува онаму каде што запрела пред 5 години.

Атмосферата од настанот ја пренесе А1он.

Поврзани новости