Љубе Бошкоски: Спремен сум за избори

by fokus 11:37
11:37

Денеска во Кривичниот суд треба да се одржи судско рочиште за случајот „Ровер“ во кој меѓу обвинетите е поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошкоски. Овој случај во судница велгува по трет пат, бидејќи Апелациониот суд во два наврати ја укина првостепената пресуда.

Во судот предмалку се појави Бошкоски кој истакна дека како и на почетокот, очекува ослободителна пресуда. Запрашан дали ќе се врати на политичката сцена, Љубе истакна дека е спремен за избори, но своите ставови ќе ги соопшти по Централното собрание на партијата.

14330857_10207648538158576_358719950_n

 

Поврзани новости