Љубчо, Зиков па Стојанче

by Фокус 09:46
09:46

Експремиерот и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски со својата партија ВМРО-НП освои 16.772 гласа, додека новоформираната Коалиција за позитивна Македонија предводена од АПМ на Љупчо Зиков доби 10.566.

Достоинство на Стојанче Ангелов достигна до 9.260 гласови, а партијата на Фиат Цаноски ПЕИ доби поддршака од 3.194 гласови.

- Advertisements -

Поврзани новости