Љубчо Георгиевски: Нашата коалиција е отворена за изворните вмровци

by fokus 14:08
14:08

Љубчо Георгиевски, лидерот на ВМРО-НП на денешната промоција на Коалицијата ВМРО за Македонија истакна дека времето созреало за создавање трета опција која, според него, е потребна за создавање на демокатска Македонија.

ВМРО за Македонија е коалиција на ВМРО – НП, на партијата на Љубе Бошковски и на Достоинство.

- Advertisements -

„Немојте оваа коалиција да ја гледате низ призма на ВМРО и СДСМ, туку како автентична опција која е отворена за изворните вмровци, но и за луѓе од центарот и левицата“, изјави Георгиевски.

В. С.

Поврзани новости