ЛШ жрепка: Барселона на битка со „ѓаволите“, Тотенхем ќе се сретне со Манчестер сити

by fokus 12:59
12:59

Фудбалерите на Ајакс ќе играат против Јувентус во четвртфиналето на Лигата на шампионите, беше одлучено денеска со жрепката во Нион.

Манчестер Јунајтед ќе игра со Барселона, додека останатите два натпревара се Ливерпул – Порто и Тотенхем – Манчестер сити.

- Advertisements -
Banner NISSAN_Okt_300x250

Во полуфиналето ќе играат победниците од натпреварите Тотенхем / Манчестер сити – Ајакс / Јувентус и Барселона / Манчестер Јунајтед – Ливерпул / Порто.

Термините за четвртфиналето се 9, 10, 16 и 17 април, полуфинале на 30 април, 1 мај, 7 мај и 8 мај, додека финалето е закажано за 1 јуни на стадионот Ванда Митрополитано во Мадрид.

Поврзани новости