Ловџија повреден од експлозивна направа кај Црна Река

by fokus 11:40
11:40

Вчера попладне, ловџија бил донесен во болницата во Прилеп со повреди од експлозивна направа.

„На 01.12.2019 околу 13.00 часот во Полициска станица Прилеп било пријавено дека во Градската општа болница Прилеп бил донесен со повреда С.Б.(65) од с.Обршани. Според пријавеното од страна на Ж.П. од с.Обршани и Д.Ш. од Прилеп, околу 12.00 часот, додека биле на лов покрај брегот на Црна Река, С.Б. бил повреден од експлозивна направа. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, посочија од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости