Локалните избори ја одложија пресудата за „Диво насеље“

by fokus 15:06
15:06

По барање на Министерството за внатрешни работи и Бирото за јавна безбедност, Основниот суд Скопје 1 ги одложи рочиштата за три предмети, меѓу кои е и „Диво насеље“, за кои следната недела требаше да бидат соопштение пресудите.

МВР и БЈБ го побарале тоа поради зголемеn ангажман на полициските службеници за време на Локалните избори и обезбедување на делегации од странство.

- Advertising -

Судот одлучи пресудата за „Диво насеље“ наместо овој вторник, да биде објавена на втори ноември во 10.30 часот.

Поврзани новости