Лицата кои ги обвини Спасов тврдат дека ниту го виделе, ниту го бркале

by fokus 12:48
12:48

„Напаѓачите“ од групата од Серава која ја посочи дополнителниот заменик Диме Спасов дека го бркала ноќта кога удри две возила, а потоа избега од полицијата, го демантирале Спасов уште синоќа, дознава А1он.

Кога ги слушнале своите имиња на некои од провладините медиуми лицата сами синоќа отишле во полициска станица и дале изјави во кои се посочува дека приказната нема никаква врска со нив, ниту е вистинска. Ниту го бркале, ниту го виделе Спасов во ноќта кога заменик министерот удри две возила.

- Advertisements -

Поврзани новости