Лишена од слобода кичевчанка поради пронајдена дрога

by Fokus 10:22
10:22

Полициски службеници од Полициската станица Кичево синоќа ја лишиле од слобода Љ.М.(26) од Кичево. При претрес во нејзиниот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Како што соопштија од МВР, при вршење на претресот, Љ.М. физички нападнала полициски службеник.

- Advertisements -

Таа била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости