Лидерската средба зачинета со песна: „Името не го даваме“

by fokus 14:34
14:34

Со патриотски песни и извикување „Името не го даваме“, партиските лидери беа пречекани пред Клубот на пратеници каде се оддржува лидерската средба, на која ќе се разговара за спорот со името.

Насобраната група граѓани им порача на лидерите дека не прифаќаат промена на уставното име на државата.

На средбата, освен политичките лидири присуствуваат и претседателот на државата Ѓорге Иванов и претседателот на Собранието Талат Џафери.

Поврзани новости