Лидерот во оставка Груевски и денеска протестираше пред Кривичниот суд

by fokus 20:32
20:32

Никола Груевски, кој денеска ја најави својата оставка од лидерската позиција на ВМРО-ДПМНЕ, и вечерва дојде на протест пред Кривичниот суд против притворањето на осомничените за настаните на 27 април.

Како и изминатите два дена, и на денешниот протест имаше малку демонстранти, односно не повеќе од стотина. Груевски повторно немаше поддршка од партискиот врв.

- Advertising -

Поврзани новости