Личната помошничка на Меган Маркл дала отказ поради притисок на работа

by fokus 09:49
09:49

Мелиса Тубати, лична помошничка на војвотката од Сасекс, Меган Маркл, дала отказ поради огромен притисок и сѐ тоа завршило прилично бурно – таа си заминала расплакана од кај благородничката.

Изворот за списанието „Мирор“ изјави дека „нејзината работа била таква што таа била под голем стрес и не можела тоа да го издржи”.

- Advertisements -

– Работела многу, Меган барала многу и таа „излетала од кралскиот дом во солзи… Таа (Мелиса) е исклучително талентирана и имаше клучна улога во успехот на кралската свадба. Им недостасува на сите во палатата Кенсингтон, сведочи неименуваниот извор.

Причините се тие, а самиот повод засега не се открива.

Се шпекулира дека пред свадбата, Маркл се скарала и ја расплакала и нејзината јатрва, сопругата на принцот Вилијам и војвотка од Кембриџ Кејт Мидлтон.

Мелиса Тубати претходно му била помошничка и на пејачот Роби Вилијамс.

Поврзани новости