Лична порака од Богојески до Груевски: „Малите“ реформатори го пензионираа Џинот

by fokus 15:06
15:06

Се заострува реториката пред почетокот на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ за избор на нов лидер, каде единствен кандидат е Христијан Мицковски.

Еден од најистакнатите од иницијативата за реформатори во ВМРО-ДПМНЕ, Петар Богојески преку илустрација му испрати лична порака на лидерот во заминување, Никола Груевски.

- Advertisements -

Богојески порача и дека 2018 година ќе биде реформска пролет за ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости