Левица на изборите ќе настапи самостојно

by fokus 23:05
23:05

Новоформираната левичарска партија „Левица” на парламентарните избори на 11 декември ќе настапи самостојно.

-Oдиме на избори! Левица ќе настапи самостојно. Во името на социјалната правда и работничките права. Предизвикот е голем- напиша Ана Глигорова од Левица, попладнево на нејзиниот Фесбук профил.

- Advertisements -

Поврзани новости