Лејди Гага вечерва пее на најбогатата свадба на годината

by Fokus 19:26
19:26

Американската пејачка и актерка Лејди Гага вечерва ќе пее во Комо, Италија, на приватен концерт организиран за раскошната венчавка на британскиот милијардер Алан Хауард (58), кој со години има вила на езерото Комо во областа Белаџо.

Настанот ќе се одвива во паркот на Вила Олмо, прекрасна неокласична резиденција во сопственост на општина Комо и која Хауард ја изнајмуваше цел месец, плаќајќи закупнина од 1,3 милиони евра во јавната каса.

Поврзани новости