Латас на распит во СЈО

by fokus 20:57
20:57

Уредникот на телевизија Сител, Драган Павловиќ Латас, кој е осомничен во два случаи на Специјалното јавно обвинителство, денеска се појави на распит во СЈО.

Латас, е под истрага како осомничен во двата случаи на СЈО, „Тотал“ и „Тревник“. Тој е осомничен за затајување на данок бидејќи, според СЈО, од 2008 до 2015 година на финалните сметки и на даночните пријави внел лажни информации, со што како што се проценува го оштетил буџетот за над 120 илјади евра.

- Advertisements -

Поврзани новости