Латас бил повикан да даде исказ во Специјалното обвинителство

by Фокус

Драган Павловиќ Латас денеска бил повикан во СЈО да даде исказ за предмет кој е во предистражна постапка, изјави специјалната обвинителка Катица Јанева за Плусинфо.

Таа објасни дека Латас не дошол во СЈО поради нејзиниот повик секој кој е засегнат од објавување материјали од прислушувани разговори во јавноста да пријави во обвинителството, туку дека дошол да даде исказ.

Поврзани новости