Ламбе Алабаковски ја потпалил вратата од клубот на Бугарите

by Fokus 11:21
11:21

Пејачот Ламбе Алабаковски е уапсениот потпалувач на вратата на Центарот за култура „Иван Михаилов“ во Битола, потврдија за „Фокус“ извори од МВР.

Според нашите информации, Алабаковски се повикал дека чинот го сторил поради „патриотизам“.

Министерот Спасовски претпладнево информираше дека е уапсено едно лице за тој чин, потенцирајќи дека секој што го прекршил законот, ќе одговара.

Алабаковски пред извесно време со своето семејство се врати од САД, каде живееше долги години.

 

 

 

Поврзани новости