Кумановци претепале вработен во Градски паркинг бидејќи им пишал казна

by fokus 11:46
11:46

Двајца кумановци вчера претепале вработен во Градски паркин Скопје. Напаѓачите биле незадоволни од платената казна за непрописно паркирање.

-На 31.01.2020 околу 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, З.М.(59) и Г.М.(34), двајцата од с.Љубодраг, кумановско, физички го нападнале Ж.К.(50) од Скопје, вработен во Градски паркинг Скопје. Според пријавеното, причина за физичкиот напад било нивното незадоволство од платената казна за непрописно паркирање. Лицата се обезбедени и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости