Кучиња скитници повторно напаѓаат

by fokus 14:44
14:44

Се поочигледно е дека никој не ги контролира кучињата скитници, кои речиси секој ден напаѓаат луѓе низ скопските улици. Синоќа, 35 годишна скопјанка пријавила дека била нападната од кучиња скитници.

„Вчера М.М.(35) од Скопје пријавила дека околу 3.00 часот на ул.„Аминта Трети” била нападната од глутница кучиња– бездомници, при што едно од нив ја каснало за левата потколеница и надколеница“, велат од МВР.

- Advertisements -

Поврзани новости