Кучиња скитници повторно напаѓаат, три нови случаи на каснати луѓе

by fokus

Во текот на вчерашниот ден во полициска станица се пријавени три нови случаи на напад од кучиња скитници.

Во 01.50 часот во Полициска станица Центар, Н.К.(22) од Скопје  пријавил дека на 25.09.2018 година околу 23.30 часот на улица „Пролет” бил нападнат и каснат од куче скитник  во пределот на левата нога.

МВР денеска соопшти дека синоќа во 20.20 часот во Полициска станица Гази Баба, М.В.(54) од Скопје пријавил дека околу 18.50 часот на улица „Пехчевска” бил нападнат и каснат од куче скитник во пределот на десната подколеница.

На 25.08.2018 година во 11,30 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.К.(58) од Скопје пријави дека на 22.09.2018 година во 20.00 часот на улицата „Благоја Стевковски“  бил нападнат од куче-скитник кое го каснало за левата нога.

Поврзани новости